PlayStation 4, Hamamböceği Yuvası Oldu

Code Mania Club | Teknoloji Haberleri
Durduk yerde açılmayı reddeden PlayStation 4'ünüz, hamamböcekleri tarafından istila edilmiş olabilir. Kulağa iğrenç gelse de bu, görünüşe göre hiç de az rastlanan bir olay değil.

Hamamböcekleri, özellikle yatay duran, karanlık alanlardaki konsolların içerisini kendilerine yuva edinebiliyorlar. Konsol tamircileri, hamamböceklerinin Xbox One'lara da bazen girdiğini söylüyor. Ancak piyasada daha çok PS4 olduğu için bu duruma PS4'lerde daha çok rastlanıyor.

PS4'ün tasarımı, havalandırma ızgaralarının geniş olması nedeniyle hamamböceklerini diğer konsollara kıyasla daha çok davet ediyor. Delikler konsolun altında bulunduğundan böcekler, rahatça cihaza giriş yapabiliyorlar. Bunun yanında onarım uzmanlarına göre PS4, dahili güç kaynağı nedeniyle daha çok ısınıyor ve hamamböcekleri için "ideal" bir yuva haline geliyor.

PS4 & CockroachesWe can fix your cockroach infested PS4: PS4's attract cockroaches! Cockroaches love to live in PS4's because the console power supply is warm and dark and a perfect place for these types of insects to call home. The problem comes when they walk around in the power supply and poop all over and eventually short out the PS4 power supply. A shorted power supply will cause your PS4 to not make any noise and have no lights when you try to turn it on. The only way to fix this is to (ideally get rid of the roaches first) replace the power supply. Sony will not repair consoles that have insects in them. They will take one look at it and send it back. Most other repair shops will also not take consoles with insect infestations. TronicsFix will repair these consoles for you. This video also shows the inside of a cockroach infested PS4 and shows exactly what they do inside. Get yours fixed here: PS4 Bug Infested Repair: Other Great Videos: Overheating repair tips: On & Off Fix:

Sony, hamamböcekli PS4'leri tamir etmeyi kabul etmediği için bu durum sorun teşkil ediyor. Tamir için bağımsız tamircilere başvurmanız ve konsolunuzdaki böcekleri temizlettirmeniz gerekiyor. Hamamböcekleri, PS4'ün dahili güç kaynağının içinde "kızararak" cihazın açılmasına engel olabiliyorlar.

PS4'ün içinden hamamböceklerinin geçip geçmediği, bu işle uğraşan uzmanlar tarafından kolayca anlaşılıyor. Uzmanlara göre hamamböceklerinin dışkılarının rengi oldukça belirgin ve kokusu da kendisini belli ediyor. Tamir için genellikle güç kaynağı değiştiriliyor, konsol parçalarına ayrılarak ultrasonik temizleyiciyle sterilize ediliyor ve tekrar toplanıyor.

Peki oyuncular, PS4'lerinin hamamböcekleri tarafından istila edilmesinin önüne nasıl geçebilirler? Bunun için konsolu açık, hava akışının olduğu bir yerde konumlandırmakta fayda var. Ek olarak konsolu yüksek bir yere koyabilir ve hamamböceklerinin erişimini zorlaştırabilirsiniz. Elbette yaşadığınız yeri temiz tutmanız da şart.

Kaynak: Chip.com.tr

Yorum Listesi

Yorum Yap

Bu haberde iz bırakmaya ne dersin?