Haber Listesi

Code Mania Club | Teknoloji Haberleri

100 Telefon Çaldı, O Telefonların Kurbanı Oldu

Cüzdan veya çanta gibi bir eşyanızı kaybettiğinizde, çoğu zaman onu bulma şansınız olmaz ve her şeye sıfırdan başlamanız gerekebilir. Ancak bir akıllı telefonu kaybederseniz ve eğer telefonda bir takip hizmeti açık ise bu telefonu bulma şansınız oldukça yüksek.
Detay

PlayStation 4, Hamamböceği Yuvası Oldu

Durduk yerde açılmayı reddeden PlayStation 4'ünüz, hamamböcekleri tarafından istila edilmiş olabilir. Kulağa iğrenç gelse de bu, görünüşe göre hiç de az rastlanan bir olay değil.
Detay

iPhone 8 Tamamen Ekrandan Oluşabilir

Apple her zamanki gibi davranırsa yeni iPhone'un tanıtımına sadece beş ay kaldı. Dedikodular ise yavaş yavaş hızlanıyor. Yeni ortaya çıkan bir görüntü, Apple'ın Eylül'de ekran çerçevesinden tamamen arınmış bir iPhone 8 tanıtabileceğini gösteriyor.
Detay

FreeFileSync ile dosyaları eşitleyin

Dosyaları ve klasörleri karşılaştırıp onları eşitlemenin kolay yolu, FreeFileSync'ten geçiyor. Ücretsiz araç, dosyaları farklı yöntemlerle karşılaştırıp disk alanı açmanıza ve fazlasına yardımcı oluyor.
Detay

Değişimi Yakalamak için BT Profesyonellerine Öneriler - Haber

Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası TestIstanbul Konferansı'nın konuşmacılarından XBOSoft CEO'su Philip Lew, değişime ayak uydurmak isteyen BT profesyonellerine önerilerde bulundu.
Detay

Creators Update Sadece Bu 13 Telefona Var

Microsoft, Windows 10 Creators Update'i alacak olan telefonlarının sayısının sadece 13 olduğunu doğruladı. Dağıtıma ise 25 Nisan'da başlanacak.
Detay

Galaxy S8'in Pili, Bıçak Darbelerine Böyle Dayandı

Yanıp patlamasıyla tarihe geçen Galaxy Note 7'deki sorunun kaynağının, Samsung'un araştırmaları sonucunda pil olduğuna karar verilmişti. Firma benzer bir sorunu gelecekte tekrar yaşamamak üzere sıkı çalıştı ve sekiz kapsamlı pil güvenlik denetimi ortaya çıkardı.
Detay

Macintosh'un Altın Çağına Geri Dönün

İnternetten kaybolan sayfaları, önemli haberleri, bilimsel bilgileri ve eski MySpace sayfalarını saklayan Internet Archive'ın yaptığı bir şey daha var: Web tarayıcınız içinde kurcalayabileceğiniz emulator'ler çalıştırmak.
Detay

Bixby Düğmesinin İşlevini Değiştirmek Yasaklandı

Samsung'un Siri ve Google Now'a cevabı olan Bixby henüz tam anlamıyla ortaya çıkmadı ancak bazı kullanıcılar ondan şimdiden kaçmaya başladılar. Bundan pek hoşnut olmayan Samsung ise fazla gecikmeden devreye girdi.
Detay

Çift Kameralı Galaxy S8 Plus'tan Görüntü Sızdı

Galaxy S8 ve S8 Plus tanıtılana kadar sayısız dedikoduyla, sızıntıyla karşılaştık. İlginç olan, telefonlar tanıtıldığında bu dedikodulardan bazılarının tamamen gerçekten uzak kalmış olmasıydı. Çift arka kamera gibi.
Detay

ABD'de En Çok Kullanılan Telefon Şaşırttı

Samsung, ABD telefon piyasasının en önemli oyuncularından bir tanesi. Güney Koreli firmanın telefonları, ülkede önemli başarılara imza attı ve bunlar arasında özellikle Galaxy S5'in başarısı dikkatten kaçmıyor.
Detay

Android 7.1.2 Sonrası Parmak İzi Sensörü Sorunu

Google Pixel ve Nexus sahipleri, Android güncellemelerini herkesten önce alarak keyif sürüyorlar. Ancak bu seferki Android 7.1.2 güncellemesi, bazı cihazlardaki parmak izi tarayıcısını çalışmaz hale getirdi.
Detay

Aksa Akrilik, Ar-Ge Merkezi Belgesi Aldı - Haber

Akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik'in 2015 yılında Yalova'da kurduğu Ar-Ge merkezine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi. Faaliyette olan 432. Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilen Aksa Akrilik Ar-Ge Merkezi'nde akrilik elyaf için yeni kullanım alanları ve yeni ürün Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Operasyonel  mükemmellik ve sürdürebilirliği ön plana çıkaran Aksa vizyonu ile kurulan Ar-Ge Merkezi'nde şu anda 11 adet yenilikçi ve nitelikli Ar-Ge projesi yürütülüyor. Ar-Ge Merkezi'nde aynı zamanda geliştirilen yeni ürün ve teknolojiler için de patent alma çalışmaları sürdürülüyor. 
Detay

Google'ın İş Arama Hizmeti Google Hire Geliyor

İş aramak, internetten bile olsa kolay bir iş değil. Zorluğunu bir yana bırakırsak yakında iş aramak için LinkedIn kadar popüler bir seçeneğiniz olabilir. Google, iş fırsatlarını paylaşmaya ve iş başvurularını yönetmeye yönelik bir araç üzerinde çalışıyor.
Detay

Instagram'dan Koleksiyon Kaydetme Özelliği

Instagram, Snapchat'in özelliklerini kopyalaya kopyalaya rakibini geçmeyi başardı. Snapchat'in kopyalayacak bir şeyi kalmadığına göre sırada hangi ağır top olabilir? Elbette Pinterest.
Detay

Electronic Arts Bitti; Şimdi Liverpool Zamanı

Peter Moore, Şubat ayında yaptığı duyuruya sadık kalarak oyun endüstrisini terk etti. Moore'un kariyeri SEGA ve Microsoft'ta öne çıkan pozisyonları içerse de, pek çok kişi kendisini Electronic Arts'taki on yıllık görevi sırasında tanıdı.
Detay

Daha Hızlı RAM'mi Almalısınız, Daha Çok mu? - Haber

Yeni bir bilgisayar satın almak yerine mevcut bilgisayarınızı yükselterek hem paradan tasarruf edebilir, hem de çevreyi koruyabilirsiniz. Ancak çoğu zaman olduğu gibi paradan tasarruf etmek için biraz bilgiye ihtiyacınız olabilir.
Detay

SSD ve RAM Fiyatları İnecek. Ancak 2019'da... - Haber

Bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde her geçen gün fiyatlar yükseliyor. Özellikle akıllı telefonlarda 5.000 TL'leri görmeye başladığımız şu günlerde, PC pazarı da pek farklı değil. Masaüstü bilgisayarların yanı sıra, mobil cihazlarda da aynı etkiyi görüyoruz. Bunun sebebi OEM parçalarının da pahalanması.
Detay

iPhone 8, Parmak İzi Sensörünü Arkaya Taşıyabilir

Yeni ortaya çıkan iPhone 8 çizimleri, Apple'ın bir sonraki telefonunun çift arka kamera ve arka yüze yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısıyla geleceğini söylüyor.
Detay

Wozniak'tan 2075 Kehanetleri

USA Today ile yaptığı röportajda, Apple'ın ortak kurucusu Steve Wozniak 2075 için tahminlerini paylaştı. Bu röportaj, önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek olan Silicon Valley Comic-Con'un "İnsanlığın Geleceği: 2075'te Nerede Olacağız" konusuyla bağlantılı.
Detay

Nokia 8 ve Nokia 9'in Tasarımları Modayı Takip Ediyor - Haber

Gelecek olan Nokia 9 ve Nokia 8 telefonları hakkında elimizde fazla bir bilgi yok, ama en son sızan tasarım çizimleri 2017 modasına uyarak, Samung ve LG'nin amiral gemilerine benzer ince çerçevelere sahip olacak gibi görünüyor.
Detay

Android mi, iOS mu, Windows mu? - Haber

Bağımsız piyasa analiz firması Kantar Worldpanel, Şubat 2017 itibariyle sonlanan yeni akıllı telefon kullanım raporunu yayınladı. Raporda ABD, Çin, Birleşik Krallık, Almanya, İtalya gibi önemli pazarlara ait veriler yer alıyor.
Detay

NSA'in Windows Hack'leme Araçları Yine Sızdı

Hacker grubu Shadow Brokers, geçen sene NSA (ABD Ulusal Güvenlik Ajansı) tarafından kullanılan araçları ortaya çıkarmıştı. Kendilerine susmaları için hiçbir para ödenmediğini söyleyen hacker grubu, NSA tarafından kullanılan bir dizi casusluk aracını daha ortaya döktü.
Detay

Facebook Artık Sahte Hesapları Daha Kolay Yakalıyor - Haber

Facebook, alt yapısına getirdiği yenilikler sayesinde platformun en büyük problemlerinden birini çözmeye çalışıyor: sahte hesaplar. Protect and Care Team'in yöneticisi Shabnam Shaik yazdığı blog gönderisinde sosyal ağın sahte hesapları yakalama konusunda artık çok daha verimli olduğunu, dışarıdan gerçek gibi görünen hesapların bile artık güvende olmadığını açıkladı.
Detay

MacBook Pro dan Tuhaf Çatırdama Sesleri Geliyor

En yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarların açıklanmasının üstünden neredeyse altı ay geçtikten sonra kullanıcılar sıradışı bir hata ile karşı karşıya kaldı. Apple'ın destek sayfasında ve bir çok forumda kullanıcılar cihazlarından tuhaf 'patlama, çatırdama ve çıtlama' sesleri geldiğini bildiriyor. Kullanıcılar, sesin bir pet şişeyi sıktığınızda çıkan seslere benzediği konusunda hem fikirler.
Detay

Chrome Sekmeleri ve Eklentileri RAM'i Tüketmesin

Chrome, bellek tüketimi konusunda tüm web tarayıcılarını rahatça geçebiliyor. Chrome'un daha az RAM tüketmesi için izleyebileceğiniz birkaç yol var.
Detay

Facebook Gizlilik Sözleşmesini Güncelledi!

Gizlilik, sosyal medya tecrübemizin en hassas noktası. Ancak izinsiz olarak kişisel bilgilerin görüntülenmesi, özellikle bunun kanun kuvveti tarafından yapılması, gerçekten çok rahatsız edici.
Detay

Karpuza 20.000 Volt Uyguladılar, Bakın Ne Oldu...

Bir karpuzu 20.000 voltluk elektrik akımının ortasında bırakırsanız ne olur? Kısa cevap: Her şeyi tozpembe görmeye hazırlanın.
Detay

10 bin Firma Daha E-fatura Kullanacak

E-dönüşüm hizmetleri dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaya devam ediyor. Kurumlara zaman ve maliyet tasarrufu sağlamasının yanı sıra doğanın korunmasına da azami ölçüde katkı sağlayan e-dönüşüm, fırsatları ve avantajları beraberinde getiriyor. Yerli sermayesi ve yenilikçi teknolojisiyle Doğan E-Dönüşüm, müşterilerine e-fatura, e-defter ve e-arşiv hizmetleri sunuyor. Doğan E-Dönüşüm, uygun maliyetlerle, saniyeler içerisinde hatasız, eksiksiz ve güvenli işlem yapılmasının önünü açıyor.
Detay

PlayStation 4 Oyunları PC'lere Geliyor!

Sony'nin PlayStation Now hizmeti, geçtiğimiz hafta birkaç cihazdan desteğini çekmesi ile beraber artık sadece iki platforma sahip. Ancak PS4 sayesinde yeni bir oyun kütüphanesi ile seçeneklerin tekrar genişletilmesi planlanıyor. Başka bir deyiş ile PS4 oyunları artık PlayStation Now'a gelecek. İlk olarak PS3 oyunları ile sınırlı (aslında 480 oyunu geçen etkileyici bir liste) olan hizmet ile, Sony'nin en son konsolu yakın bir zaman içerisinde hem PS4 konsollarına hem de Windows PC'lere yayınlanabilir olacak.
Detay